Добровољно давалаштво крви

20. 01. 2017

У оквиру Богојављенске манифестације организована је акција добровољног давалаштва крви на иницијативу Студентског парламента Факултета техничких наука у Чачку уз сарадњу са Црвеним крстом, Заводом за трансфузију крви у Чачку и Спортским центром „Младост“.   Акција је реализована у Студентском дому и ово је друга заједничка хуманитарна активност са студентима ФТН која се реализује у оквиру градске манифестације обележавања Богојављења Господњег.

Председник Студентског парламента ФТН Милован Кнежевић је рекао да студенти ФТН организују годишње две редовне акције добровољног давалаштва крви, а од прошле године и трећу- Богојављенску акцију и додао  да су  према броју давалаца из једне организације студенти ФТН међу најбројнијима, због чега је Студентски парламент, како је навео, више пута добијао признања Црвеног крста.

У акцији су осим студената учествовали су и припадници Војске Србије и пливачи који су се такмичили за часни крст.

davalastvo krvi bogojavljenje