Факултет медицинских наука -победник Купа ректора

16. 04. 2019

Факултет техничких наука у Чачку и Град Чачак у недељу, 14. априла 2019. године били су домаћини нејреномиранијег спортског такмичења студената Универзитета у Крагујевцу на коме се такмичило више од хиљаду студената са свих 12 факултета који припадају академској заједници Универзитета у Крагујевцу. Најуспешнија екипа је била са Факултета медицинских наука у Крагујевцу која је у генералном пласману заузела прво место испред другопласираног Правног факултета и трећепласираног Факултета техничких наука у Чачку, домаћина такмичења.

КУП РЕКТОРА - традиционално и најмасовније спортско такмичење студената Универзитета у Крагујевцу  спроведено јеу седам спортских дисциплина, а традиционално на церемонији  такмичење је званично отворио ректор Универзитета у Крагујевцу:

— Драге колеге и студенти поздрављам вас у име колегијума Ректората. Ово је 37. по реду Куп ректора и драго ми је да се одржава у Граду Чачку, граду спорта, где функционишу наша два факултета. Спорт је нешто што представља круну такмичења и где сваки студент треба да да допринос томе. Спорт је важан за здравље и развој сваког студента, али као што знате, Универзитет у Крагујевцу још увек нема факултет за спорт и физичку културу. Једна од наших идеја је да се то промени и да оснујемо факултет на чему смо већ почели да радимо. Желим вам успех на такмичењу, да се такмичите у фер и спортском духу и нека најбољи победи — рекао је ректор проф. др Ненад Филиповић.

Спортске екипе студената представљају своје матичне факултете Универзитета, а циљ је афирмација екипног такмичарског и спортског духа, као и обогаћивање студентског живота у Централној Србији.

— Имамо прилику да угостимо студенте са свих факултета нашег универзитета. Такмичење има велики значај за студенте јер студенти кроз спорт развијају оне особине које на факултетима не уче. То су самоконтрола, самодисциплина, истрајност, пожртвованост, жеља за постигнућем, а оно што је најважније студенти граде тимски дух и друге особине које ће им бити јако важне касније у животном добу. Свакако не треба посебно истицати колико је спорт важан за здравље и правилан начин живота — рекла је декан Факултета техничких наука  проф. др Данијела Милошевић.

Победник Купа ректора се бира у генералном пласману кроз бодовање у свих седам  дисциплина: футсал, кошарка (м), кошарка (ж), одбојка (м), одбојка (ж), рукомет (м), рукомет (ж), шах (м), шах (ж), стони тенис (м), стони тенис (ж), стрељаштво (м), стрељаштво (ж), стрељаштво појединачно.

— Куп Ректора се у Чачку одржава по други пут. Први пут студенте са свих факултета Универзитета у Крагујевцу дочекали смо 2012. године. Ради се о најмасовнијем такмичењу студената Универзитета у Крагујевцу и традиционално се одржава у априлу сваке године и тада бирамо факултет који ће нас представљати на националном студентском купу. Заступљено је седам дисциплина које се играју у мушкој и женској категорији и учествује преко 1.000 студената. Студенти воле да се такмиче и да се друже и надам се да ће сви понети лепе успомене из Чачка— рекла је Сандра Миљаковић, студент проректор Универзитета у Крагујевцу.

Подршку у организацији такмичења омогућио је Град Чачак:

— Град Чачак је обезбедио фискултурне сале за одржавање такмичења. Организација такмичења трајала је добра три месеца, имали смо одличну сарадњу са Спортским савезом студената Универзитета у Крагујевцу. У Београду се такмичења одржавају кроз лигашко такмичење, док у Крагујевцу то није изводљиво због удаљености факултета. Мислим да смо одличан домаћин и да ће све протећи у најбољем реду — рекао је помоћник градоначелника Владан Милић.

Проглашење победника Купа у генералном пласману и свечана додела пехара и медаља обављена је у недељу увече у Хали КК „Борац“ у Чачку.

Најбоље пласирани по спортовима:

КОШАРКА(М)

СТРЕЉАШТВО (М)

2.      Факултет инжењерских наука Крагујевац

3.      Правни факултет Крагујевац

У појединачној конкуренцији најуспешнији је био Милан Радуловић, студент Факултета техничких наука у Чачку.

СТРЕЉАШТВО (Ж)

2.      Агрономски факултет Чачак