ФТН посетили средњошколци из Ариља

28. 05. 2021

У оквиру посете ученика Средње школе „Свети Ахилије“ из Ариља на Факултету техничких наука приређено је предавање из области роботике које је реализовао др Иван Милићевић, ванр. професор.

Планом посете Факултету обухваћена је посета лабораторији за мехатронику где су ђацима приказани експерименти као и експонати које су израдили студенти.

Средњошколцима су представљени и студијски програми академских и струковних студија, начином студирања, студентском животу, спортским и културним садржајима у Чачку.

Професор Милићевић и асистент Војислав Вујичић заједно са наставницима и ђацима из Ариља посетили су и Научно технолошки парк.