Садашњи и будући студент ФТН победници Хакатона

17. 06. 2021

Тим из Чачка који су представљали Јелена Ђиновић и Давид Шујдовић победници су овогодишњег недавно завшеног  Хакатона који је организовао град Крагујевац, амбасада Израела уз подршку Бизнис иновационог центра Крагујевац и Универзитет у Крагујевцу.

Победничко решење Чачана на тему урбане мобилности односило се на решење за смањење гужве и емисије CO2 као и повећање безбедности учесника у саобраћају, кроз коришћење вештачке интелигенције и паметних камера.

Јелена је студент треће године Информационих технологија на Факултету техничких наука у Чачку, а је Давид будући студент чачанског ФТН и обоје су део тима Научно технолошког парка Чачак.

Hakaton