Студенти ФТН Чачак посетили графички сајам „Графима" у Београду

17. 10. 2023

Студенти и запослени Факултета техничких наука у Чачку боравили су на Међународном сајму графичке, папирне и креативне индустрије у Београду, популарној Графими, највећем сајму графичке опреме у овом делу Европе. Графима је већ деценијама место где се сусрећу креативност и технологија и истовремено представљају иновације.

Студенти основних и мастер струковних студија ФТН Чачак имали су прилику да се упознају са стручњацима из графичке индустрије, размене идеје и стекну нова знања. Врло посећена Графима 2023 је и ове године спојила технологију, дизајн и графичку уметност и представила најсавременија достигнућа у овим областима. У истом термину, на Београдском сајму одржан је и Сајам амбалаже и паковања ПАК-АМ, на коме су студенти такође детаљније упознали нове трендове развоја.