Изузетна признања за студенте ФТН Чачак на Форуму за иновације на Кипру

30. 10. 2023

Студенти прве године Информационих технологија Факултета техничких наука у Чачку, Тијана Лазовић и Вељко Јеротијевић, учествовали су на 4. Светском форуму иновација и нових технологија (IV Global Invention Forum) одржаном у Лимасолу на Кипру и том приликом остварили изузетне резултате. Тијана и Вељко су са колегама са других факултета, уз подршку Научно технолошког парка Чачак, представили свој пројекат „Паметна кућа“.

„Паметну кућу“ карактеришу сензори који се активирају на присуство у простору, даљинска контрола уређаја, као и енергетска ефикасност.

У конкуренцији 200 пројеката из 25 земаља, чачански тим под називом Smart Start је освојио четири прве награде. „Паметна кућа“ проглашена је за најбољи изум на Форуму и за изузетан проналазак. Специјалну награду доделило им је и Светско удружење за иновациону интелектуалну својину.

Поред награда и признања, студенти ФТН Чачак су са својим тимом обезбедили и пласман на Међународни салон изума и иновативних технологија, који ће се одржати у марту 2024. године у Москви. Честитамо свим студентима на постигнутим резултатима.