Предавање проф. др Андреја Андрејевског на Факултету техничких наука

21. 02. 2024

На Факултету техничких наука у Чачку је у среду, 21. фебруара одржано предавање проф. др Андреја Андрејевског са Технолошког факултета у Биалистоку из Пољске.

Професор је у сали 232 одржао изузетно посећено предавање за професоре и студенте о временски оптималном процесу управљања серво системима са DC мотором. Такође је представио могућност размене у склопу Ерасмус+ пројеката, за шта су студенти били посебно заинтересовани.

Професор Андрејевски је електроинжењер, а ужа специјалност му је управљање електричним погонима.
Његова истраживачка интересовања су електричне машине, микрорачунари и микроконтролери, мехатроника, енергетска електроника, роботика, производња електричне и механичке енергије,конверзија, коришћење и складиштење.

Лична интересовања професора су спорт, путовања и културе других земаља и зато је искористио прилику да у оквиру Erasmus+ пројекта посети Србију и Факултет техничких наука у Чачку.