Научно технолошки парк Чачак - обилазак капацитета и упознавање са производним сектором и савременим лабораторијама

2. 04. 2024

Студијска посета, која се одиграла 28.03.2024. године, имала је за циљ да студенте различитих образовних профила упозна са делатношћу Научно технолошког парка Чачак. Студенти су прво имали прилику да, кроз интeрактивно предавање које је одржала Валентина Гвозденовић, сарадик за развој пословања, се упознају са досадашњимм постигнућима Научно технолошког парка, затим стартап компанијама које су њихови станари, успешним примерима стартапа и програмима подршке које НТП Чачак нуди. Након тога, представљена је иновациона заједница Западне и Централне Србије. Током овог предавања, студенти су изразили интересовање за иновациони екосистем, па се, управо током ове посете, оформио стартап тим који ће развијати своју идеју уз подршку Иновационог инкубатора. Током посете, студенти су се упознали са производним сектором, у оквиру ког стартап компаније, али и остали корисници услуга развијају своје производе. Имали су прилику да виде “Прото дом” комапније NaturaEco, штампану 3D кућу. Такође, упознали су и компанију “Zamba” која је водећи произвођач производа за климатизацију, грејање и хлађење, континуирано примењујући и имплментирајући иновативне идеје и технологије у поменута решења, која пружају висок квалитет боравка у комерцијалним и стамбеним објектима. Посета је завршена обиласком НТП лабораторије, која поседује најсавременију опрему из области електронике, микроконтролера, роботике као и опрему за аутоматизацију и дигитализацију. Опрема у НТП лабораторији је намењена за развој стартап тимова и стартап компанија, научно-образовних институција као и компанија из нашег окружења које развијају своје пословање засновано на најновијим технологијама.